Вирівнювання прикусу

Для ортодонтичного лікування ми використовуємо як знімні (ортодонтичні пластинки, функціональні апарати) так і незнімні апарати (брекет-системи та ін.).

На практиці алгоритм роботи клініки такий

1.Візит до клініки, запис на прийом.

2.Консультація складається із: заповнення медичної картки, опитування, огляду і додаткових методів обстеження.

3. Діагноз встановлюється тільки після додаткової діагностики, що, як мінімум, включає: аналіз гіпсових моделей, аналіз рентгенівських знімків та аналіз внутрішньо- та позаротових фотографій.

У складних випадках ми використовуємо й інші способи діагностики: аналіз комп'ютерної томографії, аналіз set-up моделей.

4. Після проведеної діагностики ми складаємо індивідуальний план лікування, погоджуючи з Пацієнтом вартість і графік подальших відвідувань. У разі залучення інших фахівців, проводиться лікарський консиліум, в ході якого розробляється комплексний план лікування.

5. Після вирівнювання зубів ми встановлюємо ретейнер (апарат для стабілізації результатів лікування).

Ми використовуємо тільки найкращу і перевірену продукцію, тому пропонуємо своїм пацієнтам брекети, виготовлені компаніями Dentslply GAC (США) та 3MUnitek, які є визнаними світовими лідерами у галузі ортодонтії.

Приклади ортодонтичного лікування Ви можете переглянути в нашій анотованій галереї.

Які бувають брекет-системи?

Основні види брекет-систем: металеві (з кольоровими або безбарвними резиночками), прозорі (пластикові, сапфірові, керамічні), лінгвальні (внутрішні).

У якому віці можна починати лікування брекет-системою?
Ортодонтичне лікування брекет-системою можна починати тоді, коли проріжеться більша частина постійних зубів (9-11 років). При виражених аномаліях прикусу можливе більш раннє лікування - брекет-систему встановлюють на шість постійних зубів на кожній щелепі (7-8 років).
До якого віку можна виправляти неправильне положення зубів за допомогою брекет-системи?
Паспортний вік не є визначальним фактором. Важливо, щоб зуби не були рухливі і були присутні в достатній кількості.
Скільки часу буде потрібно на лікування за допомогою брекет-системи? Як часто потрібно відвідувати ортодонта під час лікування?
З допомогою брекет-системи лікуються в середньому від 1 року до 2,5 років (терміни дуже індивідуальні). Інтервали між відвідуванні лікаря-ортодонта становлять від 2 до 8 тижнів, залежно від виду встановленої брекет-системи.
Для чого приходити до ортодонта раз в місяць?
Для повного вирівнювання зубів, закриття проміжків, виправлення прикусу лікар має активувати брекет-систему. Цим він і займається під час Вашого приходу – замінює резинки, дуги, після чого брекети 1-2 місяці працюють в заданому напрямку до наступної активації.
Чи можна, при необхідності, лікувати зуби на яких приклеєні брекети?
Перед початком ортодонтичного лікування всі зуби повинні бути повністю проліковані. Але якщо все-таки необхідно поставити або поміняти пломбу саме під час ортодонтичного лікування, то це можливо. Без будь-яких обмежень.
Чи боляче лікуватися за допомогою брекет-системи?
Ні не боляче, проте бувають неприємні моменти. Брекети спеціальним клеєм абсолютно безболісно приклеюються до зубів, після чого на них кріпиться дуга. Перші дні може виникнути дискомфорт і підвищена чутливість зубів, що з часом проходить.
Чи заважає брекет-система правильній дикції і чи не перешкоджає вивченню іноземних мов?
Брекет-системи, встановлені на видиму частину зубів (зовні), не викликають абсолютно ніяких порушень дикції і не перешкоджають вивченню іноземних мов. Брекет-системи, встановлені на зубах з боку язика (лінгвальні), на деякий час, поки язик не звикне до нових умов, порушують дикцію. З усіх лінгвальних брекет-систем найбільш плоскими є брекети Incognito та Forestadent, до яких найлегше адаптуватися.
Чи правда, що після зняття брекетів зуби можуть повернутись у вихідне положення?

Після зняття брекет-системи, в цей же день, лікар встановить вам ретейнер, що приклеюється до передніх зубів з боку язика. Ретейнер не викликає ніякого дискомфорту і абсолютно не помітний оточуючим. Ретейнер встановлюється на 2-4 роки для закріплення зубів у новому, рівному положенні.

У деяких, найбільш складних випадках ретейнер встановлюється на невизначений час. Лише дотримання технології лікування брекет-системою, встановлення добрих міжзубних контактів, встановлення ретейнера гарантують збереження результатів ортодонтичного лікування на багато років.

Чи псують брекети емаль зубів?
При дотриманні технологій брекет-система не заподіює абсолютно ніякої шкоди емалі. Але якщо не чистити зуби або робити це рідше двох разів на день, то починає псуватися емаль під нальотом (навколо брекетів).Те ж саме відбувається і без брекет-системи. Для профілактики карієсу при носінні брекетів ми рекомендуємо проводити професійну чистку зубів (AIRFLOW).
Чи потрібна дієта під час лікування брекет-системою?
Під час лікування брекет-системою можна їсти всі продукти, але не в будь-якому вигляді. Важливо, щоб під час їжі при відкушуванні або жуванні не виникла сила, що перевищує силу фіксації брекета, що приклеюється до зуба спеціальним не дуже міцним клеєм, що дозволяє зняти брекет в кінці лікування, не пошкоджуючи зуб. Складно впоратись з чищенням брекет-системи після їжі чіпсів, ірисок та інших подібних продуктів.
Чи «дзвенять» брекети при проходженні митного контролю в аеропорту?
Ні, не «дзвенять». Ніяких супровідних довідок не потрібно.
Чи можна вирівнювати зуби пластинками дорослим?
Дорослим (з 15 років), як правило, можна допомогти тільки за допомогою брекет-системи. У виняткових випадках, коли в неправильному положенні тільки 1-2 зуба, можливо виправити це за допомогою пластинки або прозорою капою.